...NENÍ DŮLEŽITÉ NA CO SE DÍVÁŠ, ALE CO VIDÍŠ...

K fotografování jsem se dostal v roce 2005, kdy jsem pořídil první ultrazoom a začal objevovat krásu světa přes objektiv fotoaparátu. Netrvalo dlouho a pořídil jsem si první digitální zrcadlovku od Olympusu a začaly dlouhé večery testování, zkoušení a experimentů. Přibývalo příslušenství, objektivů, docházelo ke změnám těl, až jsem zakotvil u Nikonu, který mi dává vše potřebné a omezení mohu hledat jen v sobě samém.

Nejdříve jsem hledal krásy v nejbližším okolí, ve zvířectvu, u rostlin, až mě začaly bavit abstraktní fotografie, hry s barvami, s tvary a vůbec vyjadřování myšlenek prostřednictvím fotoaparátu a fotografie. Nikdy jsem neměl v úmyslu fotit lidi ( i když ve skrytu duše jsem toužil poznávat různé osudy jednotlivců), svatby nebo reportáže.

Jenže člověk míní a život mění. První svatba byla za výslužku, druhá za víno od Pálavy, třetí za tisícovku, až se mi začal plnit kalendář měsíce dopředu a já musel začít podnikat. Nefotil jsem jen svatby, ale také rodiny, jednotlivce, firemní fotografii, promo fotografii a fotografie pro účely prezentace firem na webu, internetu a v tiskovinách. Nyní se má tvorba vymezila primárně na svatební fotografii (která mě k mému překvapení velmi baví:) ) a promo fotografii (která mě velmi baví pro neustálou odlišnost zadání a permanentní výzvu).

Do roku 2016 jsem vyfotografoval přibližně 130 svateb, vyfotil desítky párů, projel hektary vinohradů, vyfotil (a vypil) desítky lahví vína, pytlů cibule, zorganizoval tři výstavy, zúčastnil se jedinečného projektu Week of Life, kde mám nafoceno 147 týdnu a mnoho dalšího. Mám stále pocit, že toho chci stihnout mnohem více a to mě žene kupředu.

Co pro mě fotografování znamená ? Především zábavu, možnost zachytit neopakovatelnou jedinečnost okamžiku, zobrazení mého vidění světa, uchování vzpomínek, nadělení radosti jiným a také možnost se setkávat s Vámi, s různými odvětvími a čelit novým výzvám. To je pro mě motor a inspirace.

Bude mi potěšením být u toho s Vámi.